« Svibanj 2024 »

UČENIČKA ZADRUGA
Autor: Svetlana Vukić, 23. 9. 2015.

S veseljem obavještavamo učenike, roditelje i sve zainteresirane građane da smo osnovali Učeničku zadrugu Gornja Vežica.

Učenička zadruga Gornja Vežica dragovoljna je interesna učenička organizacija, koja pridonosi postizanju odgojno-obrazovnih i društveno-gospodarskih ciljeva škole jer kao oblik izvannastavne aktivnosti učenicima omogućuje stjecanje radno-tehničkoga, ekološkoga, gospodarskoga, društvenog i etnoodgoja i obrazovanja te razvoj sposobnosti i korisno provođenje slobodnog vremena.

Zadruga pridonosi ostvarivanju ciljeva i zadaća odgoja i obrazovanja učenika programom rada u kojem se spajaju znanstvene spoznaje i učenje, s jedne, te određen proizvodni i koristan rad, s druge strane.
Cilj je Zadruge okupiti na dragovoljnoj osnovi što veći broj učenika i primjerenim metodičkim postupcima pod vodstvom učitelja mentora omogućiti im razvoj sklonosti, interesa i sposobnosti te stjecanje, produbljivanje i primjenu bioloških, tehničkih, gospodarskih, društvenih i srodnih znanja iz područja važnih za cjelokupan proizvodni proces od njegova planiranja do tržišnog i drugog vrednovanja rezultata rada.

Članom Zadruge može postati svaki učenik Škole nakon završenoga prvog razreda osnovne škole, roditelj učenika člana Zadruge, učitelji mentori i ostali stručnjaci koji sudjeluju u radu te
vanjski suradnici, donatori, pokrovitelji i pojedinci koji nalaze svoj interes u promicanju učeničkog zadrugarstva i potpori ostvarenju ciljeva i zadaća Zadruge.

Interesi učenika ostvaruju se sekcijama, temeljnim odgojno-obrazovnim i radnim jedinicama Zadruge.
Naša zadruga ima ove sekcije:
1. Cvjećarstvo i uređenje okoliša škole,
2. Uzgoj lavande i ružmarina te izrada tradicijskih proizvoda.
3. Uzgoj voća i povrća
4. Reciklaža
5. Modelari (dizajneri – palete, kućice za ptice…)

Pozivamo sve zainteresirane da pristupe našoj zadruzi i time pripomognu u ostvarenju njezinih zadaća.

UČENIČKA ZADRUGA
Autor: Svetlana Vukić, 23. 9. 2015.

Naša zadruga ima ove sekcije:
1. Cvjećarstvo i uređenje okoliša škole,
2. Uzgoj lavande i ružmarina te izrada tradicijskih proizvoda.
3. Uzgoj voća i povrća
4. Reciklaža
5. Modelari (dizajneri – palete, kućice za ptice…)