« Rujan 2018 »

VIJEĆE UČENIKA

Dana, 16,veljače, 2022.g. Vijeće učenika O.Š. G.Vežica održalo je radionicu u kojoj su aktivno sudjelovali naši najmlađi učenici,  učenici 1.a razreda i njihova učiteljica informatike Josipa Manjgotić, a uz pomoć pedagoginje Barbare Klarić i knjižničarke Anje Kučan Buterin. Povod je bio obilježavanje Dana sigurnijeg interneta. Veliki su poučavali male, nesebično podijelili svoja znanja, iskustva i razmišljanja vezano za dobre i loše strane interneta. U svrhu zaštite od opasnosti na internetu sastavljali su popis pravila ponašanja na internetu te izrađivali digitalne promotivne plakate pod naslovom

ZAJEDNO ZA SIGURNIJI INTERNET. Radove učenika pogledajte OVDJE.

24. veljače 2021. NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

Vijeće učenika naše škole danas je glasno reklo STOP NASILJU!

Naša Škola je nas stavila u središte odgojno-obrazovnog procesa. Mi smo najvažniji sudionici sustava obrazovanja i imamo pravo zastupati svoje interese odnosno utjecati na odluke koje nas se tiču. Kako bi osnažila naš položaj i status, naša Škola nastoji osigurati okruženje u kojem ćemo moći aktivno sudjelovati na školskoj, lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini. Naša je glavana uloga osigurati poštivanje učeničkih prava i jačati suradnju između učenika i učitelja.

Početkom školske godine, a nakon provedenih izbora u svakom razrednom odjelu, službeno je osnovano Vijeće učenika naše škole za 2020./2021.g. te imenovan predstavnik učenika Škole, Erik Luketić koji je prisustvovao 1. Konstituitrajućoj sjednici županijskog Vijeća učenika na kojoj su prisustvovali svi predstavnici škola Primorsko-Goranske županije. U okviru ograničenih mogućnosti izazvanih pandemijom Covid 19, dogovorena su pravila rada Vijeća u online okruženju. Jednostavnim načinom rada želja nam je osigurati vidljivost djelovanja Vijeća učenika, ali i ukazati na važnost pitanja kojima se bavimo, a kroz pokretanje projekta Čujte nas.

Upoznajte nas:

RAZRED