« Ožujak 2024 »

31.5. - “DUHAN – SLAMA SRCA” - SVJETSKI DAN NEPUŠENJA
Autor: Svetlana Vukić, 30. 5. 2018.

Učenici riječkih i županijskih osnovnih škola uključili su se u obilježavanje Svjetskog dana nepušenja čiji je ovogodišnji moto “Duhan – slama srca”. I učenici naših 3. razreda s učiteljicama i pedagoginjom, pridružili su se toj akciji.

U obilježavanju je sudjelovalo oko 300 učenika od 3. do 7. razreda, koji su na Korzu složili u formaciju srca te kao simbol želje za odlaskom duhanskog dima iz grada Rijeke u zrak pustili crne balone.

Učeničke poruke gradu Rijeci, koje su učenici napisali prema dogovoru sa školama, zalijepljene su na plakate. Sve poruke će se moći pročitati na facebook stranici Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije „Birajte zdravlje“.

Manifestaciju je organizirao Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije u sklopu programa “Trening životnih vještina”. Program, koji ima potporu Grada Rijeke, pruža informacije o štetnosti rizičnih ponašanja i konzumiranja cigareta, alkohola i droge te promiče zdravlje i osobni razvoj učenika.

31.5. - “DUHAN – SLAMA SRCA” - SVJETSKI DAN NEPUŠENJA
Autor: Svetlana Vukić, 30. 5. 2018.