UVOĐENJE PRAVILNE PREHRANE U OŠ - „ŠKOLICA –ZDRAVE PREHRANE“
Autor: Svetlana Vukić, 28. 1. 2016.

Grad Rijeka će u suradnji sa Nastavnim zavodom za javno zdravstvo PGŽ-a provoditi projekt pravilne prehrane u osnovnim školama grada Rijeke pod nazivom „Školica –zdrave prehrane“.

Ankete o sudjelovanju u ovom projektu  ponuđene su svim osnovnim školama od kojih je 21  škola  izrazila želju za učestvovanjem. Projekt će se provoditi kontinuirano i obuhvatit će sve škole koje su zainteresirane. Obzirom da se radi o velikom broju prijavljenih  škola odlučeno je da se do mjeseca lipnja provedu aktivnosti u  10 osnovnih škola , a ostale škole obuhvatili bi u sljedećoj školskoj godini počevši od  rujna 2016. godine.

Za početak odabrane su škole sa manjim brojem učenika uključujući i dvije veće škole koje imaju svoje kuhinje, a u kojima će učenici 7 ili 8 razreda moći pripremiti jedan zdravi obrok.

Prve aktivnosti uslijedit će već u veljači ove godine, a u dogovoru s ravnateljima škola.  Svaku školu kontaktirat će  dr.sc. Sandra Pavičić Žeželj iz NZZJZ  i dogovoriti suradnju  sa razrednicima petih razreda. Edukacija za učitelje razredne nastave, učitelje biologije, tjelesne i zdravstvene kulture  održat će se u gradskoj vijećnici Grada Rijeke, a o datumu održavanja bit ćete pravovremeno obaviješteni.

U periodu od veljače do svibnja 2016. godine odradit će se sve planirane  aktivnosti  i to u osnovnim školama : Belvedere, Brajda, Centar, OŠ-SE Dolac, Gelsi, Gornja Vežica, Pećine, OŠ-SE San Nicolo, Srdoči i Turnić.

UVOĐENJE PRAVILNE PREHRANE U OŠ - „ŠKOLICA –ZDRAVE PREHRANE“
Autor: Svetlana Vukić, 28. 1. 2016.