17.12. - GEOLOŠKA ZBIRKA
Autor: Svetlana Vukić, 10. 1. 2016.

U četvrtak 17. prosinca 2015. u našoj je školi svečano otvoren stalni postav Geološke zbirke. Važno je istaknuti da smo jedina škola u Primorsko-goranskoj županiji  i jedna od četiri škole u Hrvatskoj koje se mogu pohvaliti ovakvom vrijednom zbirkom.

Svega ovoga ne bi bilo da nije bilo našeg, sada bivšeg, učenika Lovre Pliskovca koji je od ožujka do travnja 2014. godine sudjelovao u projektu “Škola mladih riječkih geologa 2014.” i osvojio prvu nagradu - geološku zbirku. Projekt je proveden u organizaciji Udruge za prirodoslovna istraživanja UPRIS pod vodstvom predsjednika udruge Zvonka Bumbera, Hrvatskog geološkog instituta, Odjela za odgoj i školstvo grada Rijeke, Prirodoslovnog muzeja grada Rijeke i Medicinske škole Rijeka, a okupio je učenike osam riječkih škola.

Zahvaljujući gotovo dvogodišnjem radu voditelja udruge UPRIS prof. Zvonka Bumbera, ravnatelja Hrvatskog geološkog instituta prof. dr. sc. Josipa Halamića te gospodina dr. sc. Mirka Belaka zbirka sadrži najreprezentativnije uzorke stijena naše županije odnosno čitave Hrvatske.

Uz zbirku je postavljena i Geološka karta Primorsko-goranske županije, također donacija Hrvatskog geološkog instituta.

Ponosni smo na ovu vrijednu donaciju Hrvatskog geološkog instituta koja će trajno ostati krasiti predvorje naše škole i, nadamo se, potaknuti još kojega učenika da se posveti proučavanju geologije.

U prilogu pogledajte i fotografije.

Priloženi dokumenti:
GEOLOSKA_ZBIRKA.zip (743.33 KB)

17.12. - GEOLOŠKA ZBIRKA
Autor: Svetlana Vukić, 10. 1. 2016.

U prilogu pogledajte i fotografije.

Priloženi dokumenti:
GEOLOSKA_ZBIRKA.zip (743.33 KB)